DANSK SUPERRALLYDM RALLYHISTORISK RALLYR2 SUPERRALLY CUPADAM CUP DKMESTERSKABSREGLERFOREGÅENDE ÅR



Endelig resultat  klassevis kommer senere.

SYDHAVSRALLY 20   Resultat
Gen St nr.   klasse plac klasse Tid Diff
1
1 Kristian Poulsen / Ole R. Frederiksen RC2N9 1 31:47.580  
    VW Polo R5 ERT 1    
2 5 Kenneth Madsen / Mette Felthaus RC2N9 2 32:03.572 15.992
    Suzuki Swift R+   0   15.992
3 6 Martin Johansen / Finn Thomsen RC2N9 3 32:20.612 33.032
    Peugeot 208 R5 ERT 2   17.040
4 4 Ib Kragh / Ditte Kammersgaard RC2N9 4 32:28.347 40.767
    Skoda Fabia R5 ERT 3   7.735
5 2 Roland Poulsen / Freddy Pedersen RC2N9 5 32:44.607 57.027
    Skoda Fabia R5 ERT 4   16.260
6 8 Kim Boisen / Louise Christiansen RC3N5 1 33:20.596 +1:33.016
    BMW M1   0   35.989
7 11 Steen Johansen / Claus Amstrup RC2N9 6 33:47.276 +1:59.696
    Skoda Fabia R5 ERT 5   26.680
9 28 Mikkel Therkildsen Schlüter / Lars Kjærsgaard Basse RC2N6 1 34:34.077 +2:46.497
    Mitsubishi EVO 9 ERT 7   27.225
10 21 John Benn Frederiksen / Thomas Holm Hansen RC3N5 2 34:42.149 +2:54.569
    BMW Compact   0   8.072
11 19 Jan Petersen / Jeannette Andersson Kvick RC2N6 2 35:09.050 +3:21.470
    VW Polo S2000 ERT 8   26.901
12 17 Carsten Jensen / Michael Fasterholdt RC3N5 3 35:14.246 +3:26.666
    Renualt Clio R3T ERT2 1   5.196
13 25 Allan Kirkegaard Nielsen / Anja Søndergaard RC4N3 1 35:26.970 +3:39.390
    Suzuki Swift Kit Car   0   12.724
14 14 Rolf Petersen / Jürgen Krabbenhöft RC2N6 3 35:32.977 +3:45.397
    Mitsubishi Lancer Evo IX ERT 9   6.007
15 16 Kasper Nyman Andersen / Claus Kammersgaard RC4N4 1 35:36.709 +3:49.129
    Skoda Fabia R2 ERT2 2   3.732
16 20 Niels Jørgen Jørgensen / Mikkel Kjærgaard DM15 1 35:43.251 +3:55.671
    Opel Manta B EVO 8   0 10.000 6.542
17 26 Anders Rygaard / Mathias Asmund Bøgeholm RC4N4 2 35:51.666 +4:04.086
    Opel Adam R2   0 10.000 8.415
18 33 Erik Borel / Ole Hansen DM16 1 36:08.372 +4:20.792
    OPEL Kadett GSI 16v   0   16.706
19 29 Mathias Christiansen / Camilla Hannah Jensen RC4N4 3 36:12.809 +4:25.229
    Peugeot 208 ERT2 3   4.437
20 23 Torben Sørensen / Henrik Petersen RC4N4 4 36:16.263 +4:28.683
    Opel Adam R2 ERT2 4   3.454
21 18 Nicki Aagaard Johansen / Mie Aagaard Johansen RC2N6 4 36:34.367 +4:46.787
    Mitsubishi EVO 8 ERT 10   18.104
22 35 Alex Siersbæk / Rikke Pajbjerg RC3N5 4 36:36.483 +4:48.903
    Peugeot RCZ   0   2.116
23 24 Casper Olsen / Mikkel Krarup Hansen RC4N3 2 36:38.410 +4:50.830
    Opel Corsa OPC   0   1.927
24 12 Rasmus Sørensen / Heidi Knudsen RC4N4 5 36:52.400 +5:04.820
    Peugeot 208 R2 ERT2 5   13.990
25 22 Kent Søgaard Andersen / Svend Erik Hedevang RC4N3 3 36:55.782 +5:08.202
    Honda Civic EK4   0   3.382
26 56 Jesper Nielsen / Kristian Flensbak Jørgensen DM16 2 37:06.102 +5:18.522
    Peugeot 106   0 5.000 10.320
27 36 Jens-Ole Jensen / Thomas Jensen RC3N5 5 37:07.411 +5:19.831
    VW Polo   0   1.309
28 40 Klaus Damm Kristiansen / Christian Mink RC4N3 4 37:10.753 +5:23.173
    Opel Adam Cup   0   3.342
29 34 Gert Marboe / Michael Gammelgaard RC4N3 5 37:14.126 +5:26.546
    Citroen DS3   0   3.373
30 9 Jacob Lund Madsen / Line Nedergaard RC4N3 6 37:25.024 +5:37.444
    Suzuki SWIFT   0 12.000 10.898
31 37 Jan Jacobsen / Kaj Mikkelsen RC4N3 7 37:34.189 +5:46.609
    OPEL CORSA OPC   0   9.165
32 39 Michael Broberg Sørensen / Mette Jensen RC4N3 8 37:41.804 +5:54.224
    Opel Adam Cup   0 4.000 7.615
33 41 Henning Christoffersen / René Christoffersen DM12 1 37:45.028 +5:57.448
    VW Golf I Gr 2   0 2.000 3.224
34 47 Søren Lind Andersen / Hans Christian Strib RC4N3 9 38:43.265 +6:55.685
    Opel Astra   0   58.237
35 45 Mikkel Njor / Julie Matthiesen RC5N1 1 38:43.969 +6:56.389
    Suzuki Swift Sport   0   +0.704
36 46 Oliver Saust / Peter Holm Rasmussen RC5N1 2 38:47.156 +6:59.576
    Opel Adam   0   3.187
37 52 Christian A. L. Falck Christensen / Niels Bjerre RC5N1 3 39:16.545 +7:28.965
    Peugeot 106   0   29.389
38 50 Rene Kjellerup / Inger Skjærbæk RC4N3 10 39:32.454 +7:44.874
    Citroën C2 ERT2 6   15.909
39 44 Michael Ladefoged / Jacob Truelsen RC4N3 11 39:48.114 +8:00.534
    Ford Fiesta ST   0 10.000 15.660
40 42 Henrik Larsen / Rikke Bernholm RC4N3 12 39:51.640 +8:04.060
    Opel Adam Cup   0   3.526
41 49 Tage Bo Jensen / Michael Sahl Christensen RC5N1 4 40:05.497 +8:17.917
    Citroën DS3R1 ERT2 7 1.000 13.857
42 27 Søren Rosenlund Jensen / Lasse Svendsen RC2N6 5 40:06.514 +8:18.934
    Mitsubishi Lancer EVO9 ERT 11   1.017
43 55 Kenneth Saust / Daniel Rye Thuesen DM12 2 40:18.342 +8:30.762
    Toyota Corolla   0 10.000 11.828
44 51 Poul Pape Juel Jensen / Ricky Bristol DM11 1 40:31.358 +8:43.778
    Morris Cooper S   0   13.016
45 53 Henrik Kristensen / Mikkel Kristensen RC5N1 5 41:54.465 +10:06.885
    Ford Fiesta 1,6   0   +1:23.107